Výstavba bytových domů a administrativní budovy u Raudnitzova domu

Pravděpodobně bývalý starosta Jančík nechal vypracovat studii výstavby bytových domů a administrativní budovy u Raudnicova domu, Praha 5, Hlubočepy. Studii vypracoval architektonický ateliér ARI. Snažili jsme se získat informaci kdo a kdy nechal studii vypracovat, ale pan architekt Ing. arch. Kunovský na náš dotaz neodpověděl.

Nicméně je zajímavé pročíst si textovou část již zmíněné studie.

CITACE:

Pozemky na kterých je navržena studie jsou nyní nevyužité, zanedbané a nejsou uzpůsobeny pro rekreaci a pobyt obyvatel Hlubočep. Navazující kulturní památka Raudnitzův dům je po rekonstrukci a kontrastuje s neudržovaným okolím.

KONEC CITACE.

Pan architekt zřejmě park a zelené plochy nepovažuje za vhodné a jejich nejlepší využití je jejich zastavění.

Studie počítá s výstavbou až čtyřpatrových domů, kdy by došlo k uzavření ulice Hlubočepská.

0710_hlubocepy_f17_zakresy_02

zdroj: http://www.architekt-praha.cz/projekt/bytove-domy/studie-bytovych-domu-a-administrativni-budovy-u-raudnitzova-domu/

Pokud porovnáme plán výstavby se skutečností, zjistíme, že domy jsou zasazené přímo do přírodní památky parku u  Raudnicova domu. Zadavatel studie vůbec nerespektoval státem vyhlášenou památku a měl v úmyslu její likvidaci.

 

Důležitá je nyní odpověď na otázku kdo nechal studii vypracovat. Pokud by to byl opravdu starosta Jančík a byla hrazena z peněz městské části Praha 5, domníváme se, že došlo ke spáchání trestného činu – Porušování povinnosti při správě cizího majetku § 255, trestního zákona.

 

Celou věcí se budeme dále zabývat a nové informace přineseme na našich stránkách.

 

Comments

comments

Share

One thought on “Výstavba bytových domů a administrativní budovy u Raudnitzova domu

  1. Bára napsal:

    Doufám, že tohle nemyslíte vážně , že zde v tomto krásném klidném místě , postavíte další budovy .

Napsat komentář